Aukcje banknotów

Aukcje banknotów – okazja na zysk

Stare monety, banknoty czy inne, dawne pieniądze mogą być bardzo dużo warte. Ich ceny w większości przypadków znacznie przewyższają ich nominał. Dobrze zachowane banknoty np. 100 zł potrafią być sprzedawane nawet za kilka tysięcy złotych. Wycena, szczególnie rzadkich, czy nietypowych pozycji jest skomplikowaną, ale też ryzykowną sztuką np. w przypadku monet, które były notowane na rynku bardzo dawno temu lub nigdy, albo są zachowane w idealnym stanie. Do wykonania rzetelnej wyceny pomaga znajomość rynku, śledzenie trendów, a także obserwacja popytu i podaży. Warto znać zainteresowania oraz potrzeby głównych graczy na rynku numizmatycznym.

Kontakt

Tylko połączenie pasji z wiedzą i doświadczeniem daje szanse na sukces. Profesjonalną numizmatyką zajmujemy się z powodzeniem od wielu lat, dlatego wiemy, że bardzo dobrym rozwiązaniem jest wystawianie banknotów na licytacje. Z ich pomocą można dotrzeć do szerszego grona kolekcjonerów oraz potencjalnych nabywców. Aukcje banknotów to szansa na osiągnięcie ceny wielokrotnie wyższej od proponowanych przez stacjonarnych numizmatyków lub przypadkowych kolekcjonerów.

Czytaj więcej

Cechy nowoczesnych aukcji banknotów

W czasach technologii, stacjonarne aukcje odchodzą w zapomnienie, ponieważ internet znacząco usprawnił cały proces wymiany handlowej. Udostępnia on narzędzia do atrakcyjnego prezentowania oferty, szybszego rozliczenia transakcji, a także bezpośredniego dotarcia do potencjalnych klientów. Nie bez znaczenia pozostaje zapewnienie wyższego poziomu bezpieczeństwa i jakości komunikacji na linii kupujący – sprzedawca, który jest możliwy dzięki profesjonalnym pośrednikom jak np. Salon Numizmatyczny Mateusz Wójcicki.

Samodzielne wystawianie aukcji też jest rozwiązaniem, jednak nasza praktyka pokazuje, że profesjonalnie przygotowana oferta potrafi uzyskać kilkukrotnie wyższą cenę. Korzystanie z usług firm pośredniczących pozwala również zaoszczędzić sporo czasu niezbędnego do promowania, uaktualniania oferty, rozliczania transakcji oraz prowadzenia korespondencji z zainteresowanymi. Warto zatem oddać aukcje banknotów w ręce profesjonalistów i zwiększyć swoje szanse na ogromny zysk.

Aukcje banknotów – dlaczego my?

Od wielu lat z sukcesem prowadzimy szeroką działalność w branży numizmatycznej nie tylko na terenie Wrocławia. Nasze możliwości wybiegają daleko poza granice Polski. Oferujemy wsparcie zarówno dla kolekcjonerów przy wyszukiwaniu unikatów lub brakujących elementów kolekcji, jak i pośredniczymy w wymianie. Przez lata wypracowaliśmy wiele kanałów dotarcia do wartościowego klienta m.in. poprzez zagraniczny portal NumisBids i platformę onebid.pl. W naszym domu aukcyjnym, prowadzimy bezpośredni skup za gotówkę lub sprzedaż na aukcjach banknotów. Wystawiamy oferty na portalach Allegro oraz Ebay.

Naszym klientom oferujemy atrakcyjne warunki współpracy, zapewniamy najnowsze rozwiązania technologiczne, ale też metody promocji w internecie. Nie muszą się Państwo martwić sprzedażą, wysyłką, kontaktem z klientem czy wszelkimi formalnościami związanymi z transakcją. Wystawimy Państwa banknoty na aukcje, wykonamy rzetelny ich opis oraz profesjonalną oprawę graficzną. Nasza wiedza, umiejętności i pasja gwarantują sukces Państwa licytacji internetowych. Zapraszamy także do odwiedzenia naszego stacjonarnego skupu monet we Wrocławiu.